Millet PartisiSiyasetSiyasi Partiler

Millet Partisi Genel Başkanı Cuma Nacar:”Ya Devlet Başa, Ya Devlet Başa” dedi.

Pençe-Kilit Operasyonu dâhilinde şehit olan askerlerimizin ardından Milet Partisince yapılan basın açıklaması şöyle;

ŞEHİTLERE SAYGIYLA SELAM!
YA DEVLET BAŞA! YA DEVLET BAŞA!

Şehit Mehmetçiklere rahmet, yaralılara acil şifalar; ailelerine ve büyük Türk Milleti’ne sabr-ı cemil diliyoruz…

DAHA NE KADAR MEHMETÇİK ŞEHİT OLACAK?

Besle kargayı oysun gözünü!
İkazlarımızı dinleme!
Başını ezmek yerine icazetli politikayla ‘çözüm süreci’ de! Teröristle pazarlığa otur, palazlansın!
Sonra da Mehmetçik’e kurşun sıksın!
İktidar Kahraman Mehmetlerin hesabını nasıl ki verecek?

DEVLET İŞLETİLMELİ!

Terörün de teröristin de kukla devletçiğin de kökü kurutulmalı! Destek veren devletlerin de elleri kırılmalı!
Mehmetçik’e kem gözle bakanın yuvası dağıtılmalı!
Türk Devleti bunu yapacak güçtedir yeter ki siyasi irade devleti yanlış yönetmesin!

BU İKTİDAR DA UYDU MUHALEFET DE TÜKENMİŞTİR

Saygıdeğer Basın Mensupları, 
İstiklal Harbi Ateşini Yakan Ahmet Hulusi Efendi’nin Özgürlük Mirasçıları,

Kalemini İstiklâl Harbi’nde esarete son vermek, işgalcileri ve işbirlikçilerini perişan etmek, büyük Türk Milleti’ni ve devletini egemen yaşatmak için kullanan gazeteci ve basınımızı saygı ve hürmetle anıyoruz.
Ve bugün de “insan hak ve hürriyetlerine saygılı hukuk devleti” ve egemen millet, egemen devlet yolunda özgürce akıl terletenleri, kalem oynatanları 
ve ekranlarını açan medyayı kutluyoruz!
Gazeteci, yazar, düşünür, sanatçı, basın, yayın, medya ve sosyal medyanın; tarafsız, objektif, adil, doğru haber alıp-vermek-yaymak ve dürüst yorum yapmak hürriyetinin önündeki bütün yasal engelleri kaldırılacağız.
Görevlerini gönül rahatlığıyla ve hürriyet içinde yapabilmeleri için demokratik hukuk devletinin şefkatli kanatlarını açacağımıza söz veriyoruz.

BU İKTİDAR DA UYDU MUHALEFET DE TÜKENMİŞTİR
ARTIK MİLLET PARTİSİ’NİN İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATIYORUZ!

Bu iktidar 2003 yılında söz vermişti: ‘3Y’ yani “Yoksulluk, yolsuzluk ve yasaklar bitecek” demişti. “2023’e kadar bir milyon 500 bin konut yapacağız” demişti. 2010’lu yıllarda da “2023 yılında Türkiye ekonomik büyüklükte dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girecek, kişi başı millî gelir 25 bin dolar olacak, ihracat 500 milyar dolara çıkacak” demişti.
Bu sözlerin hiç birisi gerçekleşmedi. 2024 yılına girdik. Türkiye ekonomik büyüklükte 17.likten 23.lüğe düştü. Kişi başı millî gelir 10 bin dolar, ihracat 265 milyar dolar! Dış borç azıttı. 2003 yılında 129 milyar dolar iken şimdi 485 milyar dolar. Peki stokundaki mal pahasına satılan fabrikalardan 
Özelleştirmeden gelen 61 milyar dolar nereye gitti?
2003’te verilen söz 1 milyon 500 bin konut, 2022 yılı sonuna kadar 20 yılda yapılan konut bir milyon 170 bin.
“Nas nas!” diye yüksek faize ve döviz kuruna savaş açılmışken, TCMB Aralık ayı toplantısında politika faizini yüzde 42,5’a çıkardı. Yıllık enflasyon TÜİK’e göre yüzde 65! Tabii TÜİK’e göre! Peki gerçek enflasyon kaç?
265 milyar dolarlık ihracatımıza dikkat çekmek istiyorum: Üretimimiz yüzde 70 oranında ithal girdi ve ara malına bağımlı. İthalat yapmadan ihracat yapamaz konumundayız. Bir diğer acı gerçek ihracat içinde yüksek teknolojili ürünlerin payı sadece yüzde 3,5 oranında.
Bilim üretmezsek, icat yapmazsak, buluş yapmazsak, yüksek teknoloji üretmezsek rakiplerimizle nasıl yarışacağız? Onlarla dış ticarette nasıl rekabet edeceğiz? Ülkemizi ithalatçılara soydurarak nereye kadar gideceğiz?
Soruyoruz: Nerede kaldı iktidarın verdiği sözler? 
Verdiği sözlerinin hiçbirini doğru dürüst yerine getirmeyen iktidar, neden, “Ben söz verdim, 21 senedir sözümü tutamadım! Artık yoruldum. Sizin zamanınızı çalmaya hakkım yok! İstifa ediyorum!” demez? Niye milletten hâlâ oy ister?

MİLLET PARTİSİ MAHALLİ SEÇİMLERE KENDİ ADAYLARIYLA HAZIRDIR

İktidarı da muhalefeti de görüyoruz. Hepsi denendi. Yok birbirinden farkları!
Yaptıkları kayıkçı kavgası!
Millet Partisi olarak, 31 Mart 2024 Mahalli Seçimlerinde Türkiye’nin 81 ilinde ve bütün ilçelerinde Millet Partisi logosu ve adıyla seçimlere katılıyoruz.
Vatandaşlarımızdan vicdanının sesini dinlemelerini ve sandık başına gidince adaylarımızı oylarıyla desteklemelerini bekliyoruz.
Şan, şöhret, makam, mevki, eş, yaran, parti, çıkar için değil; belediyenin ve Hazine’nin imkanlarını insana, beldeye ve millete hizmet için oy istiyoruz!
RANT BELEDİYECİLİĞİ DEĞİL ÇAĞDAŞ KENT BELEDİYECİLİĞİ için Millet Partisi’ne oy istiyoruz!

Cuma NACAR
Genel Başkan

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu